FunEnglish w bibliotece bystrzyckiej

Rozpoczyna się kolejna edycja projektu „FunEnglish w bibliotece”. Przez kolejny rok będzie można bezpłatnie udostępniać dzieciom kurs FunEnglish.pl w naszych bibliotekach.
Dotychczas w projekt zaangażowało się ponad 900 bibliotek z całego kraju, w tym 94 placówki z Dolnego Śląska, a z naszej Gminy Bystrzyca Kłodzka 2 filie biblioteczne w Idzikowie i Gorzanowie. To ogromny sukces, dlatego już teraz planujemy kolejne działania i będziemy zachęcać kolejne placówki do dołączenia do projektu i udostępniania kursu dzieciom.
Chcemy również, aby o nauce angielskiego w bibliotekach dowiedziało się jak najwięcej osób.
25 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu (ul Sztabowa 98) o godzinie 11.00 uczestniczyliśmy w konferencji prasowej.
Patrycja Kaszyńska opowiedziała dziennikarzom i bibliotekarzom o rezultatach projektu i poinformowała o uczestnictwie i działaniach z dziećmi. Był również premierowy pokaz filmu promocyjnego z udziałem naszych bystrzyckich filii bibliotecznych oraz jej najmłodszych odbiorców.
W spotkaniu wzięli udział:

  • Jolanta Słowik, Wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu
  • Rafał Kramza, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Dyrektor Program Rozwoju Bibliotek.
  • Bartłomiej Postek, Prezes Funmedia, firmy specjalizującej się w e-learningu, będącej producentem m.in. interaktywnych kursów FunEnglish.pl i Angielski123.pl

Z kolei bezpośrednio po konferencji (w godzinach 12.00-13.30) odbył się półtoragodzinny warsztat o tym, jak ciekawie zorganizować zajęcia angielskiego w bibliotece, jak zachęcać dzieci do nauki korzystając z wybranych elementów kursu.
Jednym słowem była to doskonała promocja naszego miasta i gminy.

Robert Duma – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka

1fun

Picture 1 of 5

Opublikowano 11.07.2013 18:48