O finansach w bibliotece – IV edycja

O_FINANSACH_W_BIBLIOTECE-01-278x170O PROJEKCIE

Projekt „O finansach… w bibliotece” służy zwiększeniu umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów i korzystania z bankowości elektronicznej u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach. Ma na celu także przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych edukacji ekonomicznej.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

GRUPA DOCELOWA

Projekt jest skierowany do osób powyżej 50 roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w miastach do 20 tysięcy mieszkańców. Mogą w nim wziąć udział także osoby młodsze, prowadzące gospodarstwo domowe wspólnie z osobami starszymi.

UCZESTNICY

Ponad 4200 osób wzięło udział w trzech edycjach projektu przeprowadzonych w latach 2012-2014. Ukończyli oni 15-godzinny kurs e-learningowy „O finansach.. w bibliotece”, realizowany podczas spotkań w bibliotekach gminnych przy udziale przeszkolonych bibliotekarzy.

BIBLIOTEKI W PROJEKCIE

274 biblioteki z 15 województw wzięły udział w projekcie. Ponad 550 bibliotekarzy przeprowadziło spotkania na temat edukacji finansowej dla osób starszych przy pomocy kursu e-learningowego ” o finansach… w bibliotece”.

Bibliotekom nagrodzonym w konkursie na najlepszą historię uczestnika kursu „O finansach… w bibliotece” przyznano nagrody rzeczowe (sprzęt komputerowy, akcesoria i gry dla użytkowników) o wartości ponad 42 tysiące złotych. Wyróżnieni byli także autorzy najlepszych historii – osoby starsze uczestniczące w kursach.

nbpplusfrsi

Opublikowano 22.02.2016 14:29